O firmie

Przeprowadzamy przeglądy instalacji gazowych w Pile i okolicach już od ponad 25 lat, a przeglądy systemów zabezpieczeń GAZEX od 2023r.

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu corocznych przeglądów instalacji gazowych. Od ponad 25 lat dbamy o bezpieczeństwo Mieszkańców Piły i okolic sprawdzając w tym czasie szczelność instalacji gazowych w niezliczonej ilości domów i mieszkań.

Niestety początek naszej pracy był związany z bardzo tragicznymi wydarzeniami z Gdańska gdzie 17.4.1995r. w wyniku wybuchu gazu zginęły 22 Osoby zamieszkujące wieżowiec, który został w czasie eksplozji poważnie uszkodzony. Eksplozja gazu w piwnicy tego wieżowca była tak potężna, że zapadły się całkowicie 3 dolne kondygnacje, a 2 piętra zostały dosłownie wbite w ziemię. Te tragiczne wydarzenia wpłynęły na szybkie ustanowienie w Polsce prawa budowlanego w myśl, którego na Administratorów budynków, w których jest instalacja gazowa został nałożony obowiązek przeprowadzania co roku przeglądów instalacji gazowych. Dzisiejszy stan prawny i nałożony na Właścicieli obowiązek sprawdzania szczelności instalacji gazowych niestety zawdzięczamy olbrzymiej tragedii, która pozbawiła życia aż 22 Osoby i zadała olbrzymi ból Rodzinom Ofiar. Niestety, ale aby w naszym Kraju powstały kompleksowe przepisy regulujące coroczne sprawdzanie stanu instalacji gazowych, musiała się wydarzyć ta tragiczna historia. Dzisiejszy dobry stan instalacji gazowych w Pile i w całej Polsce zawdzięczamy Tym bezimiennym dla nas Ludziom, Którzy zapłacili najwyższą cenę za to, że my dziś żyjemy w Świecie, w którym instalacje gazowe w naszych domach są bezpieczne i dokładnie sprawdzane każdego roku.

Od 1995 roku zaczęliśmy przeprowadzać na zlecenie Administratorów, Właścicieli, Wspólnot Mieszkaniowych, Zarządców lokali mieszkaniowych, kompleksowe przeglądy instalacji gazowych w budynkach i mieszkaniach. Pierwszym zleceniem jakie dostaliśmy to był przegląd instalacji gazowych w kilkuset mieszkaniach w mieście Czarnków, potem przeprowadzaliśmy przeglądy w Chodzieży, Szczecinku, Ujściu, Wałczu, Złotowie no i oczywiście w Pile. W Pile dokonaliśmy przeglądy instalacji gazowych w kilku tysiącach mieszkań. Przez naszą prace i codzienne poświęcenie w dokładnym przeprowadzaniu przeglądów gazowych dbamy o bezpieczeństwo wszystkich Państwa, Którzy skorzystaliście z naszych usług. Polecamy się i obiecujemy, że będziemy wykonywać naszą prace bardzo dokładnie, korzystając z najnowszych i najlepszych urządzeń do sprawdzania szczelności instalacji gazowych (detektory – przyrządy do mierzenia szczelności instalacji gazowych, eksplozymetry – przyrządy do pomiaru stopnia zagrożenia wybuchem gazu), aby nigdy więcej nie doszło do podobnej tragedii jak ta w Gdańsku, bo Państwa bezpieczeństwo jest dla nas najważniejszym powodem, dla którego od ponad 25 lat wstajemy codziennie rano do pracy.

Od roku 2023 przeprowadzamy kontrole skuteczności działania systemów zabezpieczeń przeciwwybuchowych Firmy GAZEX na terenie całego kraju. Posiadamy zaświadczenia o przejściu specjalistycznych szkoleń w Firmie GAZEX obejmujących wiedzę o systemach detekcji gazów w budynkach mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej.

Z wyrazami szacunku Stefan Marcinowski właściciel Firmy MarPol